Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

InnoEnergy otwiera PowerUp! – konkurs dla innowatorów w obszarze energii

InnoEnergy, największy europejski akcelerator projektów w obszarze energii, właśnie uruchomił PowerUp!, konkurs dla start-upów pracujących nad innowacyjnymi rozwiązaniami w tej branży. Dla najbardziej obiecujących przedsiębiorców InnoEnergy proponuje możliwość wzięcia udziału w programie akceleracyjnym Highway, a także nagrody pieniężne.

Finał główny w Budapeszcie i piętnaście finałów regionalnych poprzedzone będą intensywnymi warsztatami. Zespoły będą miały szansę dopracowania swoich projektów i przedstawienia ich specjalistom oraz inwestorom. Takie spotkania stanowią niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, przyciągnięcia uwagi mediów i sprzyjają budowie silnej pozycji rynku zrównoważonej energii w tym regionie Europy.

15 najlepszych start-upów otrzyma zaproszenie na galę finałową, która odbędzie się w listopadzie w Budapeszcie, gdzie walczyć będą o nagrody finansowe do wysokości 20 tys. euro i możliwość przystąpienia do prestiżowego akceleratora InnoEnergy Highway. Ten unikalny program oferuje wsparcie warte aż do 150 tysięcy dla przedsiębiorców we wczesnej fazie rozwoju z czasem do komercjalizacji poniżej dwóch lat.

- Konkurs PowerUp! stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które mogłyby pozostać niezauważone – i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze zrównoważonej energii w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Zwycięskie technologie oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji, z pomocą InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny – tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Poland Plus, organizator konkursu. - Naszym głównym celem jest wspieranie innowacji w sektorze energetycznym. Wspomagamy je na każdym stopniu rozwoju – od pomysłu po dostarczenie gotowego produktu odbiorcom. Dzięki naszej sieci partnerów, budujemy połączenia w całej Europie, łącząc ze sobą absolwentów i pracodawców, wynalazców i przemysł, badaczy i przedsiębiorstwa – dodaje Jakub Miler.

 Zapisy trwają do 11 września 2017 r. W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić formularz na stronie internetowej http://powerup.innoenergy.com

 

Autor:Informacja prasowa 

pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Data publikacji: 2017-06-27
Data aktualizacji: 2017-07-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź