Obserwatorium

Obserwatorium
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce udostępnił interaktywne narzędzie: serwis Obserwatorium. Umożliwia on każdemu, bez wychodzenia z domu czy biura, sprawdzenie wielu informacji dotyczących przestrzeni Krakowa. Serwis przydatny jest dla osób planujących budowę domu, zakup własnego "M", a także dla deweloperów i inwestorów.

Obserwatorium działa pod adresem msip.krakow.pl

Obserwatorium -baner

Obserwatorium pozwala każdemu użytkownikowi otrzymać pełne wiadomości o wybranej działce. Obserwatorium wpisuje się w realizowaną przez Kraków ideę budowy miasta inteligentnego. Miastami wzorcowymi były i są dla Krakowa - Barcelona i Wiedeń.

Obserwatorium jest serwisem mapowym integrującym w jednym miejscu wiele danych. Dzięki portalowi poznać można m.in. numery, kształt, powierzchnię interesujących nas działek, dowiedzieć się jakie jest ich uzbrojenie, otoczenie, czyją są własnością, czy występują w ich rejonie osuwiska, a nawet czy i jakie w minionym roku wydano decyzje architektoniczne w ich sąsiedztwie oraz jakie są ceny transakcyjne lokali mieszkalnych na danym obszarze.

W serwisie można zobaczyć dane opisujące nie tylko aktualny stan przestrzeni miejskiej, ale także czasy historyczne oraz planowane w przyszłości zmiany i kierunki rozwoju. Zainteresowani mogą na przykład prześledzić mapy historyczne obrazujące obszar Krakowa i jego rozwój od roku 1730 do czasów współczesnych.

W ramach Portalu zostało też opublikowany przewodnik po danych MSIP pokazujący zakres danych oraz możliwości portalu MSIP  - zobacz TUTAJ

Miasto zamierza rozwijać portal i prezentować w nim coraz więcej informacji z urzędowych zasobów, a dostępne w nim dane będą stale aktualizowane.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Dagmara Bobrowska-Dziduszko
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie