Krakowska Zbiórka Żywności [PODSUMOWANIE]

Zakończyła się Krakowska Zbiórka Żywności, czyli zbiórka dedykowana osobom potrzebujących zamieszkujących naszą gminę.  Do akcji zgłosiło się  21 podmiotów w tym firmy, urzędy, instytucje i uczelnie z Krakowa, które gromadziły żywność w 47 lokalizacjach w mieście. Łącznie w tegorocznej zbiórce udało się zebrać 5 231 kg żywności z długim terminem ważności.

Krakowska Zbiórka Żywności [PODSUMOWANIE]
Fot. Bank Żywności w Krakowie

Podczas akcji zapełniono ponad 500 kartonów, które Bank Żywności dostarczał do miejsc zbiórki. Kartony zostały przewiezione i zważone w Banku Żywności, gdzie ustalono wynik akcji – łącznie w Krakowskiej Zbiórce Żywności udało się zebrać 5 231 kg.

Dzięki środkom finansowym zebranym przez internet, Bank Żywności zakupił także 213,5 kg żywności dla potrzebujących.

Najwięcej żywności zebrały:

  • HEINEKEN Kraków - 2419 kg
  • Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna - 810,5 kg
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie - 795 kg
  • Urząd Miasta Krakowa – 266 kg
  • Grodzki Urząd Pracy w Krakowie – 108 kg

Zebrana żywność (przede wszystkim konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci) trafia już do potrzebujących w Krakowie za pośrednictwem lokalnych organizacji dobroczynnych, które współpracują stale z krakowskim Bankiem Żywności.

Krakowska Zbiórka Żywności to akcja dedykowana firmom, instytucjom, uczelniom i podmiotom z Krakowa, która w tym roku  odbyła się na przełomie czerwca i lipca. Po raz pierwszy partnerem Banku Żywności w Krakowie zostało Miasto Kraków.  Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości żywności o długiej dacie ważności, która zostanie przekazana do najuboższych mieszkańców gminy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Piechowicz
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także