Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Webinar: Wsparcie dla przedsiębiorców oferowane przez BGK i ARP oraz bieżąca analiza rynkowa

2022-01-25

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie oraz Bank Gospodarstwa Krajowego serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Wsparcie dla przedsiębiorców oferowane przez BGK i ARP oraz bieżąca analiza rynkowa”. Webinar odbędzie się w dniu 2 luty 2022 w godzinach od 11.00 do 12.30.

Ukazał się Raport Krakowskich Startupów

2022-01-19

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem Krakowskich Startupów - pierwszą kompleksową publikacją o krakowskim ekosystemie startupowym.

"W 8 Pytań Dookoła Miasta" - wirtualne spotkanie z Prezydentem Miasta Krakowa

2022-01-19

Wśród tytułowych 8 pytań znajdziemy: Na co mogą liczyć inwestorzy w Krakowie? Jakie są najważniejsze kierunki rozwoju miasta? Które inwestycje są dla władz priorytetowe i jakie branże są kluczowe dla przyszłości miasta?

Zapraszamy 20 stycznia o godz. 9:30

Bezpłatne szkolenia z Polską Platformą Przedsiębiorczości

2022-01-19

Polska Fundacja Przedsiębiorczości funkcjonuje od 1997 roku i wspiera tworzenie i rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw na obszarze całej Polski - posiada 26 oddziałów w 16 województwach. Oferuje bezpłatne szkolenia online: webinary i e-learning dla przedsiębiorców.

Mały ZUS plus

2022-01-17

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z „Małego ZUS Plus”, powinni zgłosić się w ZUS do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w 2021 r. i nadal spełniają warunki, nie muszą zgłaszać się ponownie.

Centrum Rozwoju Technologii Amazon rozpoczęło działalność w Krakowie

2022-01-12

Amazon otworzył swoje biuro w Krakowie, którego głównym zadaniem będą badania i rozwój nad technologiami syntezy i konwersji mowy, w tym wirtualnym asystentem Amazon Alexa. Krakowskie Centrum Rozwoju Technologii to trzeci tego typu ośrodek w Polsce, po Gdańsku i Warszawie.

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Pracodawca Jutra”

2022-01-10

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina o trwającym konkursie „Pracodawca Jutra”. Celem Konkursu  jest wyróżnienie i promowanie przedsiębiorców, którzy realizują modelowe inicjatywy edukacyjne z zakresu współpracy biznesu z edukacją. Konkurs finansowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

2021-12-27

Urząd Miasta Krakowa Wydział Spraw Administracyjnych przypomina, że każdy przedsiębiorca posiadający zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, ma obowiązek do 31 stycznia 2022 r.:

  • złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2021 r.,
  • dokonać opłaty za korzystanie z zezwoleń w roku 2022 r.

Świata nie naprawisz, ale pasek mógłbyś – mapa krakowskich rzemieślników

2021-12-13

Festiwal „Sztuka do rzeczy. Design w Krakowie” od czterech lat proponuje szereg inicjatyw związanych z szeroko rozumianym dizajnem. To zarówno warsztaty i spotkania, które przyciągają liczne grono projektantów, twórców, artystów, rzemieślników, producentów i wiele osób zainteresowanych dizajnem, jak też projekty, które są efektem festiwalowych działań i wymiany pomysłów. Takie jak pofestiwalowa mapa krakowskich rzemieślników, twórców i lokalnych przedsiębiorców.

Znajdź