Możesz dostać nawet 30 000 euro! Aplikuj do programu #Bridgehead 2021

EIT Health’s Bridgehead to program wsparcia dla startupów, które planują wejście na rynki w innych krajach EU. Program łączy firmy z branży medycznej z europejskimi inkubatorami i akceleratorami biznesu (Katalizatorami), oferującymi usługi oparte na wiedzy i doświadczeniu z lokalnych rynków.

Możesz dostać nawet 30 000 euro! Aplikuj do programu #Bridgehead 2021
Fot. cwp

StartUpy biorące udział w programie otrzymują wsparcie polegające najpierw na dopasowaniu swoich potrzeb do oferty Katalizatora – inkubatora lub akceleratora z sieci EIT Health – który jest w stanie pomóc zrealizować plan wejścia na rynek docelowy. Następnie, wybrany Katalizator pomaga wejść na rynek, wykorzystując lokalne sieci partnerów i klientów, zapewniając dostęp do infrastruktury czy pomagając zrozumieć zawiłości prawne docelowego kraju. Grant otrzymany bezpośrednio z programu EIT Health’s Bridgehead pozwala na opłacenie kosztów usług oraz podróży niezbędnych dla zrealizowania zakładanych celów.

Do Bridgehead Programmes może aplikować firma, która:

  • jest zarejestrowana w jednym z krajów EU,
  • oferuje już produkt lub usługę przynajmniej w jednym kraju EU oraz jest gotowa do wkroczenia na kolejne rynki,
  • jej działaność dotyczy zdrowia (np. biotech, medtech lub digital health),
  • należy do sektora MŚP.

Aplikacja dla otwarta jest do 16 marca 2021. Startupy mogą zgłaszać się do programu za pośrednictwem: linku do rejestracji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w nadchodzącym webinarium:

02.03.2021, godz. 14:45 – 19:45
Meet Europe’s most exciting space tech startups on 2 March (Sponsored) – Spotkanie dla startupów, inwestorów oraz akceleratorów zainteresowanych obszarem technologii kosmicznych i innowacją opartą na GNSS. Wymagana jest rejestracja.

Zachęcamy również do zapoznania się dwoma wywiadami odnośnie sukcesu Startupów na rynku:

The European tech scene is growing faster than almost anywhere else in the world”: Interview with Emma Davies, co-CEO at Octopus Ventures – Wywiad z CEO firmy Octopus Ventures – Europejskiego inwestora typu Venture Capital, specjalizującego się w sektorze zdrowia, finansów i nowych technologii.

Guest Experience Management is the new way of working for restaurants”: Interview with Superb’s founder, Zaedo Musa – Wywiad z założycielem Startupu Superb’s – Pomysłodawcom pierwszej platformy operacyjnej dla zarządzania restauracją.

Więcej informacji na stronie Klastra Life Science.
Klaster LifeScience Kraków jest od kilku lat Katalizatorem w programie EIT. Wie jak przygotować wniosek oraz jak współpracować, aby osiągnąć maksymalny efekt. Zaprasza do siebie. Dla Partnerów Klastra – konsultacje są bezpłatne.

 

pokaż metkę
Autor: cwp
Osoba publikująca: Paweł Majka
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także