Informacje na temat działań i projektów UMK

 Nabór polskich przedsiębiorstw w związku z konferencją COP-23 w Bonn

Uprzejmie informujemy, iż w związku z udziałem polskiej delegacji oficjalnej w Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu, która odbędzie się w Bonn (COP-23) w dniach 6-17 listopada 2017 r., Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP prowadzi nabór polskich przedsiębiorstw zainteresowanych promocją własnych technologii i produktów podczas wydarzeń towarzyszących w/w konferencji.

Przedsiębiorco masz dług w ZUS -  zgłoś się do doradcy ds. ulg i umorzeń

Od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki jedną wpłatą. Wpłata zostanie podzielona na wszystkie opłacane ubezpieczenia i fundusze począwszy od najstarszego zadłużenia, na podstawie składek za ostatni miesiąc, wpisanych w deklaracji  rozliczeniowej. Przedsiębiorcy, którzy zachorują a mają zaległości  w ZUS mogą stracić prawo do zasiłku chorobowego. W krakowskim oddziale ZUS to ponad 7 tysięcy takich płatników, połowa z nich już otrzymała pisemną informację.

VII Europejski Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EKMiSP) z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, praktyków biznesu, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze Kongresu najdobitniej mówią liczby: swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało z nami blisko 25 tysięcy osób. Tylko w ubiegłym roku w ponad 80 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 5500 uczestników z 35 państw, którzy z uwagą śledzili również ofertę 120 wystawców podczas Targów Biznes Expo.

E-Składka
2017-09-14

E-Składka, doradcy ds. ulg i umorzeń,  jedno okienko, e-zwolnienie – to najważniejsze z udogodnień jakie ZUS oferuje płatnikom. Okazją do ich prezentacji jest tegoroczny Tydzień Przedsiębiorcy. Wydarzenie odbywa się we wszystkich placówkach ZUS w kraju od 11 - 15 września br. Hasło przewodnie to „e-Składka - proste płatności z ZUS” jest wprowadzeniem do  wdrożenia od 1 stycznia 2018 r. nowej formy płatności składek.

How to make business in Japan – cross – cultural worshop in Krakow

Wszystkich przedsiębiorców z Małopolski, Śląska, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego zapraszamy na bezpłatne warsztaty poświęcone kulturze biznesowej Japonii. Podczas warsztatów poznamy zasady, mechanizmy i savoir-vivre panujące w japońskim biznes

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich – spotkanie informacyjne w Krakowie

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do Krakowa na spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia firm na realizację innowacyjnych projektów. Wydarzenie odbędzie się 21 września 2017 roku o godzinie 11:00 w Krakowskim Parku Technologicznym (Kraków, ul. Podole 60).

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie zaprasza na „Tydzień Przedsiębiorcy”. Od 11 – 15 września  2017 r.  przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ciekawych i  bezpłatnych szkoleń. Zapraszamy również na dyżury  pracowników z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urzędu Skarbowego.
Polski Produkt Przyszłości z grantem od PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają przedsiębiorców do udziału w XX jubileuszowej edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu.

„Mój pierwszy biznes” – konkurs dla uczniów

Wydział Rozwoju Miasta UMK zaprasza uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Mój pierwszy biznes”, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz promowanie aktywności gospodarczej wśród młodzieży. Do 15 października wyłonione zostaną najlepsze uczniowskie biznesplany, które wezmą udział w ścisłym finale. W tym roku odbędzie się on pomiędzy 23 a 29 października, a w kolejnych latach będzie organizowany w czasie Tygodnia Startupów w Krakowie.

Szansa na rozwój dla młodych firm

Krakowski Park Technologiczny po raz drugi otwiera nabór do tzw. programu akceleracyjnego, czyli programu stymulującego rozwój młodych firm pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu i smart city. W drugiej edycji KPT ScaleUp weźmie udział 12 zespołów, które mogą liczyć na 200 000 zł wsparcia oraz pomoc ekspertów i dużych przedsiębiorstw.

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy