Technologiczny startupie! Poszukujesz inwestora? Weź udział w programie akceleracyjnym InvestHorizon. Zgłoszenia do 28 maja

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 8. i ostatniej edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Uczestnicząc w programie młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, trenerami oraz z inwestorami.

Technologiczny startupie! Poszukujesz inwestora? Weź udział w programie akceleracyjnym InvestHorizon. Zgłoszenia do 28 maja
Fot. mat. prasowe

Do tej pory Invest Horizon Accelerator wsparł 450 europejskich firm, obecnie trwa nabór ostatnich 50 firm do programu.

Czym jest Invest Horizon?

To projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Projekt jest realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów. Jednym z partnerów projektu jest bank inwestycyjny BPI France.

Cele projektu

Celem Invest Horizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim startupom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A.  Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do start-upów, które:

  • Posiadają technologię, która może być skalowalna.
  • Wykażą realne zapotrzebowanie na ich produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i stały wzrost.
  • Posiadają biznes plan, w którym pokazany jest m.in. sposób skalowania biznesu.
  • Mają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach projektu Invest Horizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 4-6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

  • Open services (webinaria, szkolenia online).
  • Coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych  tzw. Online Trust Groups.
  • Szyte na miarę spotkania z inwestorami.
  • Spotkania typu Bootcamp, których celem będzie m.in. rozwiązanie – poprzez coaching – kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu lub usługi.
  • Szkolenie dot. pitchingu.
  • Udział sesjach pitchingowych (online i stacjonarne) przed zaproszonymi inwestorami (Venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.).

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu do 28 maja 2021r.

Masz pytania dotyczące programu?

Dołącz do sesji Q&A online organizowanych co 2 tygodnie, wystarczy tylko kliknąć w datę poniżej:

Chcesz poznać uczestników poprzednich edycji Invest Horizon Accelerator?

Poznaj przykłady pierwszych 131 firm, które z sukcesem zdobyły dofinansowanie z funduszy kapitałowych na kwotę ponad 53 mln euro.

Dodatkowych informacji udziela Monika Fiszer, email: monika_fiszer@parp.gov.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Stasiak
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także