STARTUPY

Polska noc na finale europejskich nagród startupowych!

Na początku grudnia w Słowenii odbył się finał Central European Startup Awards. Podczas wydarzenia wyróżniono startupy z Europy Środkowo-Wschodniej. Polskie firmy zdobyły 5 z 13 statuetek i powalczą o laury w globalnej rywalizacji! Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER jest krajowym partnerem wydarzenia.

Patent na dobry początek

25 listopada Województwo Małopolskie organizuje coroczne seminarium „Patent na dobry początek”. Wydarzenie pozwala w przejrzysty sposób zapoznać się z zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego, ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz patentów – czyli kwestii kluczowych w prowadzeniu innowacyjnych działań.

Pierwszy w Krakowie akcelerator startupów

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła w poniedziałek, 21 listopada, powstanie w Polsce 10 akceleratorów startupów. Jeden z nich powstanie w Krakowie i będzie prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny przy współpracy z Kraków Airport oraz EC Grupa.

Start # KRK up: siedem dni festiwalu startupów

Blisko dwadzieścia bezpłatnych spotkań, prelekcji i warsztatów czeka na uczestników drugiej edycji tygodnia startupów StartKRKup.

24-godzinny maraton o zmianach klimatu w Krakowie

Climathon to międzynarodowa akcja, która 28 października odbędzie się jednocześnie w 121 największych miastach na całym świecie.

Get in the Ring! - międzynarodowy konkurs dla start-upów

W imieniu Ambasady Węgier w Polsce informujemy, że 24 listopada 2016 r. w Budapeszcie odbędzie się regionalny etap inicjatywy Get in the Ring! - międzynarodowego konkursu o unikalnej formule, skierowanego do start-upów. http://info@getinthering.hu

Pre Acceleration Point w klastrze SPCleantech

SPCleantech jako Pre-Accelerator Point dla polskich start-upów organizuje 13.10.2016 czwarte warsztaty „How do I find the money to start my business?”- „Jak zdobyć fundusze na finansowanie mojego biznesu?” z cyklu 6 warsztatów i 2 konferencji.

Jak zamknąć firmę w trzy lata… w Krakowie

Jak zamknąć firmę po trzech latach – to przewrotny tytuł warsztatów  dla startupowców, które odbędą się w czwartek, 13 października w krakowskim Business Link. Poprowadzi je ekspert informacji gospodarczej Dominik Lewandowski.

Kraków sprzyja rozwojowi branży IT

60 osób – testerów oprogramowania, menedżerów produktu oraz inżynierów oprogramowania zatrudni firma Guidewire Software, dostawca oprogramowania dla firm ubezpieczeniowych, która zdecydowała o powiększeniu Regionalnego Centrum Programowania w Krakowie o dodatkową powierzchnię biurową.

CYBERSEC - dołącz do zespołu organizującego konferencję

W dniach 26-27 września w Krakowie odbędzie się druga edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, corocznej konferencji poświęconej strategicznym aspektom bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.