Współpraca z branżą turystyczną Krakowa

Krakow PL logo

Współpraca z branżą turystyczną Krakowa
Fot.

 

Wydarzenia i akcje związane z promocją turystyki:

 

70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami

Krakowskie pomniki, kawiarnie, synagogi, wawelscy władcy, Nowa Huta, Młoda Polska czy żydowskie cmentarze – w sumie 70 spacerów tematycznych z profesjonalnymi przewodnikami przygotowało dla krakowian Miasto Kraków i KBF w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” i „Kraków nieodkryty”.

Więcej informacji

Bezpieczny city break w Krakowie

Czy macie już plany na weekend? Zapraszamy do Krakowa na bezpieczny#citybreak. Magia Rynku Głównego z licznymi ogródkami kawiarnianymi, urokliwe zaułki na Kazimierzu, Wawel czy Bulwary Wiślane, a może Kopiec Kościuszki – to wszystko uczyni pobyt niezapomnianym. Kraków ma ofertę dla każdego: miłośników kultury, sztuki, gastronomii i wypoczynku.

Więcej informacji

 


 

Wsparcie związane z pandemią

 

Mając na uwadze ogrom konsekwencji ekonomicznych i społecznych stanu epidemii COVID-19 w Polsce dla funkcjonowania przedsiębiorców branży turystycznej i okołoturystycznej, przyjęte zostały szczególne zasady wsparcia ekonomicznego tych podmiotów.

Z dniem 13 marca br. wprowadzony został Program PAUZA określający zasady udzielania ulg i zniżek w opłatach i podatkach lokalnych, opracowany w oparciu o analizę potrzeb rynku turystycznego przeprowadzonej wśród branży turystycznej Miasta w dniach 9-11 marca br.

Sytuacja na rynku turystycznym Krakowa w związku ze stanem epidemii COVID-19 jest na bieżąco monitorowania, zarówno w zakresie bieżącej analizy potrzeb branży turystycznej, w tym potrzeb informacyjnych, jak i w kontekście możliwości uzyskania ulg i zniżek z różnych źródeł, w tym rządowych oraz europejskich.

Wnioski płynące z tych obserwacji służyć będą odbudowie krakowskiego rynku turystycznego, poprzez następujące działania:

 

Dane kontaktowe komórki wspierającej:

Wydział ds. Turystyki

Plac Wszystkich Świętych 3-4

31-004 Kraków

Telefon: 12-616-6052

E-mail wt.umk@um.krakow.pl

pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: PAWEŁ MAJKA
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie