Opłaty za zajęcie pasa drogowego, w tym pod ogródki letnie, obiekty handlowe i urządzenia reklamowe

Krakow PL logo

Opłaty za zajęcie pasa drogowego, w tym pod ogródki letnie, obiekty handlowe i urządzenia reklamowe
Fot.

 

 

UWAGA, ULGI DOTYCZYŁY DZIAŁAŃ DO 30 CZERWCA 2020 ROKU!

Kraków wspiera Twoją firmę poprzez:

Obniżenie wybranych opłat za zajęcie pasa drogowego naliczonych na podstawie ostatecznych decyzji administracyjnych, w szczególności dla:

  • właścicieli ogródków letnich,
  • obiektów handlowych,
  • urządzeń reklamowych.

Czy już można składać wnioski o pomoc:

TAK

Jak się starać o wsparcie:

Wnioski o zmianę decyzji administracyjnych, zgodnie z przepisami ustawy kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy o drogach publicznych, należy składać:

  • w wersji tradycyjnej (papierowej);
  • elektronicznie drogą e-mailową;
  • przez ePUAP – potwierdzone profilem zaufanym lub certyfikowanym podpisem elektronicznym.

Niższe opłaty za ogródki gastronomiczne


Decyzją prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, od 18 maja do 30 czerwca na terenie Gminy Miejskiej Kraków obowiązywać będzie zmieniona opłata za korzystanie z terenów gminnych pod ogródki gastronomiczne. Ulegnie ona obniżeniu do 20% obecnie obowiązującej stawki.

Więcej informacji

Dane kontaktowe do komórki wspierającej:

Zarząd Dróg Miasta Krakowa - ZDMK

ul. Centralna 53

31-586 Kraków

e-mail: sekretariat@zdmk.krakow.pl

Pełna informacja o wsparciu:

W związku z realizacją programu "Pauza" oraz zgodnie z treścią Zarządzenia Nr 919/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 16.04.2020 r. w sprawie przepisów porządkowych dotyczących czasowej zmiany wysokości wybranych opłat naliczonych na podstawie ostatecznych decyzji administracyjnych zezwalających na zajęcie pasa drogowego w związku z sytuacją kryzysową wywołaną przez rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej COVID-19 ustalona została możliwość obniżenia wybranych opłat za zajęcie pasa drogowego, w tym dla właścicieli ogródków gastronomicznych, obiektów handlowych czy urządzeń reklamowych posiadających decyzje administracyjne na zajęcie przestrzeni pasa drogowego. 

Obniżenie wysokości opłat dotyczy decyzji administracyjnych zezwalających na zajęcie pasa drogowego w okresie od 14.03.2020 r. najpóźniej do 30.06.2020 r.

Warunkiem zastosowania obniżki opłaty, o której mowa powyżej jest złożenie pisemnego wniosku o zmianę ostatecznej decyzji administracyjnej.

pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: PAWEŁ MAJKA
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie