Garaż LifeScience – współdzielony dostęp do zasobów laboratoryjnych i biurowych

Klaster LifeScience Kraków planuje otwarcie nowej usługi pod nazwą “Garaż LifeScience”. Działanie realizowane jest w ramach PO IR 2.3.7. Rozwój potencjału koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych, Inteligentny Rozwój.

Garaż LifeScience – współdzielony dostęp do zasobów laboratoryjnych i biurowych
Fot. Life Science

Usługa będzie polegała na krótkoterminowym udostępnianiu zasobów wyposażonych laboratoriów (precyzyjnej techniki medycznej i biologiczno-chemicznego) oraz do zaplecza biurowego (co-working) w celu prowadzenia działalności badawczej, rozwojowej, szkoleniowej i komercyjnej. Korzystanie z tych zasobów odbywać się będzie na zasadach współdzielenia. Usługa adresowana jest do indywidualnych osób, startupów oraz zespołów projektowych i firm na wczesnym etapie rozwoju, które potrzebują w krótkich okresach czasu dostępu do specjalistycznych warunków i urządzeń dla rozwijania, testowania i skalowania nowych pomysłów, czy realizacji projektów. Dzięki możliwości realizowania swoich potrzeb w Garażu LifeScience, możliwe będzie racjonalizowanie i optymalizowanie kosztów prowadzonej działalności.

Na początku działalności innowacyjnej firmy, nie ma potrzeby (często też możliwości) posiadania własnych, kosztownych zasobów. Widzimy wyraźną potrzebę, zwłaszcza- ale nie tylko- wśród start-up’ów, krótkoterminowego dostępu do infrastruktury B&R oraz miejsca do pracy koncepcyjnej. Przedsiębiorcy i naukowcy potrzebują również miejsca przystosowanego do realizacji projektów R&D, wymagających dostępu do laboratorium na czas realizacji projektu (tygodnie – miesiące). Istnieje również potrzeba dedykowanego miejsca do testowania aparatury i nowych rozwiązań procesowych i technologicznych, przed wprowadzeniem ich do własnej infrastruktury badawczej. Garaż Lifescience może również umożliwić demonstrację (szkolenie) nowej aparatury naukowo-badawczej oraz jej zastosowań, oferowanej przez producentów oraz dostawców takiej aparatury.

Oddawana do użytku infrastruktura zlokalizowana w Parku Lifescience umożliwi realizowanie różnych działań i modeli współpracy i w tej sprawie zwracamy się do Państwa.

Więcej informacji na stronie Klastra LifeScience

pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: Paweł Majka
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także