Kwietniowe szkolenia w IPH

Izba Przemysłowo Handlowa w Krakowie zaprasza w kwietniu na następujące szkolenia:

  • Webinar: Jak skutecznie chronić wartości niematerialne w przedsiębiorstwie? - 14 kwietnia
  • Bezpłatny webinar: Pochodzenie towarów w regulacjach celnych Unii Europejskiej - 20 kwietnia
  • Webinar: CSR w czasach zarazy - 28 kwietnia
Kwietniowe szkolenia w IPH
Fot. Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

Webinar: Jak skutecznie chronić wartości niematerialne w przedsiębiorstwie? - 14 kwietnia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Jak skutecznie chronić wartości niematerialne w przedsiębiorstwie?”, który odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00 - 12.00.

Zaproszenie adresowane jest do wszystkich firm zainteresowanych tematyką ochrony własności intelektualnej w firmie, w szczególności do członków zarządów, dyrektorów i menedżerów pionów: marketingu, prawnych, innowacji.

Celem webinaru jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu: zasad strategii ochrony, systemów rejestrowych i nierejestrowych uzyskiwania praw; skutecznej prewencji i reagowania na naruszenia; sporów o własność intelektualną – jak je z sukcesem prowadzić.

Webinar poprowadzi dr Monika Żuraw – Radca Prawny, wspólnik w Kancelarii Żuraw Gierszewski. Zajmuje się prawem własności intelektualnej od 20 lat.

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.

Więcej informacji, w tym program szkolenia i możliwość zapisu na stronie IPH


Bezpłatny webinar: Pochodzenie towarów w regulacjach celnych Unii Europejskiej - 20 kwietnia

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Pochodzenie towarów w regulacjach celnych Unii Europejskiej – najważniejsze aspekty z perspektywy przedsiębiorcy”, który odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00 -14.00.

Zaproszenie adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców zajmujących się międzynarodowym obrotem towarowym, a także handlem lub wytwarzaniem produktów przeznaczonych na eksport na dalszych etapach łańcucha dostaw – zarówno do właścicieli firm, jak i kadry odpowiedzialnej za zarządzanie transakcjami towarowymi, ich organizację i rozliczenie.
Celem webinaru jest przedstawienie najistotniejszych - z punktu widzenia przedsiębiorcy – obowiązków i reguł wynikających z unijnych przepisów celnych oraz umów międzynarodowych dotyczących pochodzenia towarów.


Uczestnicy webinaru dowiedzą się, jaką rolę w transakcjach towarowych ma ustalenie pochodzenia towarów, w jaki sposób prawidłowo je udokumentować, jakich dowodów mogą oczekiwać kontrahenci, a także jakie konsekwencje mogą nieść ze sobą błędy w ustaleniu czy potwierdzeniu pochodzenia. Podczas szkolenia w przystępny sposób przeprowadzimy uczestników przez kluczowe regulacje, położymy nacisk na praktyczną stronę zagadnienia, przykłady dotyczące handlu z wybranymi Państwami, dostępne narzędzia i systemy elektroniczne, oraz przykłady z praktyki bliskiej przedsiębiorcom, a także odpowiemy na Państwa pytania.


Webinar poprowadzą eksperci z Kancelarii Doradztwa Celnego i Podatkowego Rutkowski i Wspólnicy:
Pani Magdalena Chmielewska-Cholewa - Doradca podatkowy z 13-letnim doświadczeniem w zakresie VAT, ceł i akcyzy. Partner w Kancelarii KDCP Rutkowski i Wspólnicy, wspierającej w sprawach celnych i podatkowych polskie i zagraniczne spółki zaangażowane w krajowy i międzynarodowy obrót towarami
Pani Aleksandra Ziaja - Doradca podatkowy specjalizujący się w podatku od towarów i usług, Menadżer w kancelarii KDCP Rutkowski i Wspólnicy. Wspiera w sprawach celnych i podatkowych polskie i zagraniczne spółki zaangażowane w krajowy i międzynarodowy obrót towarami.

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.

IPH zastrzega sobie prawo do ograniczenia przyjęcia liczby osób z jednej firmy.
Więcej informacji, w tym program szkolenia i możliwość zapisu na stronie IPH


Webinar: CSR w czasach zarazy - 28 kwietnia

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „CSR w czasach zarazy, czyli jak działania z zakresu społecznej odpowiedzialności wpływają na rozwój biznesu?”, który odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00 – 13.00.

Zaproszenie adresowane jest do przedsiębiorców z sektora MŚP: właścicieli firm oraz pracowników różnych szczebli zarządzania, niezależnie od ich charakteru czy branży. Celem webinaru jest przekazanie informacji w jaki sposób działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu mogą wpłynąć i przyczynić się do rozwoju firmy.

Webinar poprowadzi: dr inż. Katarzyna Klimkiewicz, zatrudniona na Wydziale Zarządzania AGH, doktor nauk ekonomicznych specjalizujący się w zarządzaniu ludźmi oraz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Jej zainteresowania obejmują przede wszystkim zagadnienia związane z kształtowaniem wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy, projektowaniem strategii społecznej odpowiedzialności oraz systemów kompetencyjnych w organizacjach. Pomysłodawczyni i kierownik studiów podyplomowych Zrównoważony Rozwój Przedsiębiorstwa, www.csr.agh.edu.pl.

Udział w webinarze jest bezpłatny

Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.
IPH zastrzega sobie prawo do ograniczenia przyjęcia liczby osób z jednej firmy.

Więcej informacji, w tym program szkolenia i możliwość zapisu na stronie IPH

pokaż metkę
Autor: cwp
Osoba publikująca: Paweł Majka
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także