Małopolska: 38,5 mln zł dla podmiotów turystycznych

W Małopolsce płatności bonem turystycznym wyniosły niemal 38,5 mln złotych. To trzeci wynik w kraju, po województwie pomorskim i zachodniopomorskim.

Małopolska: 38,5 mln zł dla podmiotów turystycznych
Fot. mat. prasowe

Kwotę 38,5 mln zł turyści przekazali za pośrednictwem bonu do 822 podmiotów w naszym województwie. Chętniej jednak płacono bonem nad morzem. Do podmiotów turystycznych w województwie pomorskim trafiło 48 mln zł, zaś w Zachodniopomorskiem 42 mln złotych. W całej Polsce kwota tych transakcji to przeszło 236 mln złotych. Środki otrzymało 5,6 tys. podmiotów turystycznych.

Na przeszło 364 tys. bonów turystycznych przygotowanych Małopolsce, rodzice aktywowali już 96,2 tys. Przysługują one w naszym województwie na 165,2 tys. dzieci uprawnionych do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego Rodzina 500+.

Z puli niemal 100 tys. aktywowanych bonów w regionie, całkowicie wykorzystano już 18 tys. z nich.

Na każde dziecko jest jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, w tej samej wysokości. Za jego pomocą można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

 

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa małopolskiego

pokaż metkę
Autor: Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego
Osoba publikująca: Agnieszka Stasiak
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także