Komunikat archiwalny

Grudniowe szkolenia w IPH

Izba Przemysłowo Handlowa zaprasza na szkolenia: „VAT w obrocie międzynarodowym – dotychczasowa praktyka oraz zmiany 2019 i 2020 – REWOLUCJA w WDT!” (3 grudnia), Energia w małych i średnich przedsiębiorstwach (4 grudnia) oraz: Nowe wyzwania dla przedsiębiorców. Zarządzanie ryzykiem prawnym w świetle nowych i projektowanych regulacji (6 grudnia).

Grudniowe szkolenia w IPH
Fot. IPH

„VAT w obrocie międzynarodowym – dotychczasowa praktyka oraz zmiany 2019 i 2020 – REWOLUCJA w WDT!” - 3 grudnia, o godz. 9.30 w siedzibie IPH w Krakowie.

Szkolenie skierowane jest do właścicieli firm, pracowników działów księgowych, podatkowych i finansowych oraz do pracowników biur rachunkowych, doradców podatkowych i innych osób zainteresowanych tematyką podatkową.

Celem szkolenia jest kompleksowe przedstawienie zasad rozliczania obrotu towarowego i usługowego z zagranicą w zakresie VAT, ze szczególnym uwzględnieniem nadchodzących zmian w przepisach dotyczących transakcji transgranicznych dotyczących m.in. dokumentacji transakcji WDT, nowych wymogów dotyczących stawki 0% VAT, zmiany przepisów rozliczania dostaw do magazynów call-of stock mających wejść w życie w 2020 roku. W szkoleniu zostaną wskazane również zmiany planowane w dalszej perspektywie.

Szkolenie poprowadzi:
Pani mec. Justyna Zając-Wysocka – radca prawny, doradca podatkowy, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego i członek zarządu w Małopolskim Instytucie Studiów Podatkowych Sp. z o.o. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa prawno-podatkowego oraz obsługi sporów podatkowych. Jest autorką licznych publikacji eksperckich z zakresu prawa podatkowego oraz uznanym wykładowcą problematyki podatku od towarów i usług.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 405,90 zł. (330 zł. + 23% VAT)
Koszt udziału dla firm członkowskich IPH w Krakowie wynosi 332,10 zł. (270 zł. + 23% VAT)

Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe -drobny poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciastka, kanapki) oraz zaświadczenie o uczestnictwie.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe


Spotkanie: Energia w małych i średnich przedsiębiorstwach - 4 grudnia

Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców, którzy są zainteresowani instrumentami wsparcia efektywności energetycznej w MŚP, jak również do przedstawicieli instytucji finansujących i prowadzących programy wsparcia dla przedsiębiorców.

W trakcie spotkania ekspert Krajowej Agencji Poszanowania Energii przedstawi przykłady instrumentów finansowych oraz innych form wsparcia zwiększania efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie.

Następnie będzie chciał poznać Państwa opinię na temat tego, które z nich sprawdziłyby się w Polsce, a także czy instytucje finansujące mają w planach uruchomienie niektórych z nich lub czy już takie instrumenty funkcjonują.

Spotkanie będzie miało formę dyskusji. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona

Więcej informacji


Spotkanie: „Nowe wyzwania dla przedsiębiorców. Zarządzanie ryzykiem prawnym w świetle nowych i projektowanych regulacji” - 6 grudnia o godz. 11.00 w siedzibie IPH w Krakowie.

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z aktualnymi wyzwaniami dla firm w zakresie zarządzania ryzykiem prawnym oraz uświadomienie konsekwencji planowanych i wprowadzanych regulacji i tym samym konieczności wdrożenia w swoich organizacjach właściwych mechanizmów zmniejszających ryzyko poniesienia odpowiedzialności.

Omówione zostaną najważniejsze regulacje prawne, m.in. projekt Ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, przewidujący m.in.: nałożenie na firmy obowiązków w zakresie przeciwdziałania nieprawidłowościom, odpowiedzialności za działania podejmowane przez partnerów biznesowych, obowiązkową ochronę sygnalistów i weryfikację zgłoszeń, wprowadzenie restrykcyjnych sankcji, w tym kar finansowych nawet do 60 mln w przypadku zignorowania sygnałów  o możliwych nieprawidłowościach, a także możliwość przeprowadzenia postępowania karnego przeciwko spółce, nawet wówczas gdy nie będzie możliwe ustalenie sprawcy. Ponadto przedstawiona zostanie nowa dyrektywa o ochronie sygnalistów, która została już przyjęta przez Parlament Europejski, a także nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Spotkanie poprowadzi:
Pan Zbigniew Pindel – Starszy Menedżer, Radca Prawny w Kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy sp. k., specjalizujący się w doradztwie prawnym związanym z procesami reorganizacyjnymi w spółkach, fuzji i przejęć, prawie pomocy publicznej, sporach jak też w bieżącej obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie prawa cywilnego, handlowego i korporacyjnego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji, w tym aplikacje zgłoszeniowe

Pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: PAWEŁ MAJKA
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także