Zaproszenie na zwiedzanie synchrotronu podczas Festiwalu Innowacji - 10 czerwca

Serdecznie zapraszamy na Małopolski Festiwal Innowacji do pierwszego w Polsce synchrotronu SOLARIS.
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS jako innowacyjny ośrodek badawczy po raz kolejny jest jednym z partnerów tego Festiwalu.

Zaproszenie na zwiedzanie synchrotronu podczas Festiwalu Innowacji - 10 czerwca
Fot. mat. prasowe

10 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00 zapraszamy firmy zainteresowane zarówno badaniami na synchrotronie jak i urządzeniami, które powstają wokół synchrotronu. Organizujemy premierową prezentację możliwości pierwszego urządzenia zbudowanego przez zespół specjalistów z SOLARIS, którym jest kontroler wygrzewania (ang. Heating Unit Controller - HUC).

Urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane na potrzeby prac próżniowych przy rozbudowie i utrzymaniu synchrotronu. Jednakże jego zastosowanie może być znacznie szersze i w zależności od potrzeb może znaleźć zastosowanie komercyjne.

W trakcie pokazu zainteresowane firmy będą mogły zapoznać się z budową i zasadą działania HUC oraz dowiedzieć się o sposobach jego rozbudowy pod konkretne zastosowania w przemyśle.

Oprócz pokazu możliwe będzie także zwiedzanie synchrotronu.

Dodatkową atrakcją, jaką przygotowujemy dla gości, to gogle VR. Zakładając gogle VR, będzie można odbyć fascynującą podróż w wiązce elektronów krążącej w krakowskim synchrotronie.

Uczestnictwo w  wydarzeniu jest możliwe po rejestracji za pośrednictwem adresu email: industry.solaris@uj.edu.pl.

Wejścia odbywają się o pełnych godzinach, uprzejmie prosimy o wpisanie w wiadomości  mailowej ilości osób zainteresowanych wydarzeniem oraz wskazanie godziny zwiedzania.

pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także