Komunikat archiwalny

Startup z CERIecon Playpark Kraków na III Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej

Podczas 3 Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej startup Food & Life uczestniczący w projekcie CERIecon Playpark Kraków zdobył 2 nagrodę w kategorii: Debiut roku. Gratulujemy!

Startup z CERIecon Playpark Kraków na III Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej
Fot. CWP

Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej to forum wymiany doświadczeń i praktyk, dzielenia się wiedzą i pomysłami. To także możliwość konsultacji rozwiązań przygotowywanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które pełni rolę koordynatora polityk publicznych w tym obszarze.

Idea przedsiębiorstwa społecznego Food & Life  powstała z miłości do ludzi i pasji do kuchni.  Pierwszym planowanym przez Food & Life  działaniem było utworzenie miejsc pracy i zatrudnienie osób niepełnosprawnych w branży gastronomicznej. Zasięgiem F&L planowało objąć różne rodzaje niepełnosprawności.

Jak napisali założyciele Food & Life w wniosku o uczestnictwo w Projekcie CERIecon: "Do najważniejszych celów i wartości, jakie nam towarzyszą należą: aktywizacja społeczno- zawodowa  osób niepełnosprawnych niwelowanie barier społecznych, integracja przestrzeni publicznej dzięki usługom gastronomicznym i szkoleniowym, walka ze stereotypami, promowanie godnego życia, stabilizacji finansowej i życiowej osób z niepełnosprawnościami; walka z wykluczeniem społecznym, tworzenie przestrzeni spotkań różnorodnych środowisk; promowanie idei zrównoważonego rozwoju (dzięki wykorzystywanym produktom spożywczym)"

Food & Life należało do startupów społecznych, które reprezentowały Kraków podczas II finałów CERIecon Project w Wenecji.

Food&Life w Wenecji

Zdjęcie z prezentacji Food & Life podczas II Finałów CERIecon Playpark w Wenecji we wrześniu 2018 roku.

pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: PAWEŁ MAJKA
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także