Finał III Kohort CERIeon Playpark

W dniach: 4-5 kwietnia 2019 roku odbyły się w Wiedniu finały III Kohort projektu. Zespół z Krakowa znalazł się wśród finalistów międzynarodowego konkursu.

Finał III Kohort CERIeon Playpark
Fot. CWP

„CERIecon - CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network” to międzynarodowy program mający na celu  stworzenie środowiska do generowania pomysłów, rozwoju, doskonalenia oraz przekształcania tych pomysłów w konkurencyjne i kompetentne organizacje. Nie chodzi tylko o przedsiębiorstwa komercyjne, ale także o tzw. innowacje społeczne – odważne pomysły i projekty poświęcone innemu niż tylko biznesowe wsparciu społeczności lokalnych. W Krakowie były to na przykład rozwiązania dotyczące walki ze smogiem, ale także pomysły na promocję postaw proekologicznych wśród rzemieślników i artystów albo projekty usprawnienia zdobywania i wykorzystania danych przez transport miejski.

CERIecon III finał 3

Oprócz Krakowa w projekcie biorą także udział następujące miasta: Wiedeń, Wenecja, Stuttgart, Bratysława, Brno i Rijeka. W Krakowie obok Urzędu Miasta równorzędnym partnerem projektu jest Izba Przemysłowo Handlowa.   W założeniu projektu regiony mają się uczyć od siebie nawzajem jak najlepiej opracować strategie utworzenia ekosystemów innowacji, które zostaną przetestowane na poziomach regionalnych, a następnie przeanalizowane wspólnie na poziomie ponadnarodowym i wykorzystane do stworzenia planu zmian dla wszystkich regionów. Uczestnicy projektu biorą udział w szkoleniach i treningach, spotkaniach z ekspertami a także wymianach międzynarodowych ze startupami z innych krajów.

CERIecon III finał 2

Cały projekt podzielony jest na trzy tzw. „kohorty” – każda z nich to około 10 do 12 startupów biorących udział w całym cyklu szkoleń, wymian z Playparkami z innych krajów, a także mogących korzystać z przestrzeni Playparku. Każda kohorta to ok. 6 m-cy działań. Finałem każdej Kohorty jest spotkanie zwycięzców lokalnych finałów, w celu wyłonienia spośród nich tych dwu projektów (po jednym dla: społecznego i komercyjnego), które zostanie ocenione najwyżej przez międzynarodowe jury.

CERIecon III finał

Reprezentantami Krakowa były w III Kohorcie startupy: Renvis (opracowujący aplikację pozwalającą przygotowywać obrazy 3D narządów wewnętrznych, przede wszystkim nerek) i Little Stork (przygotowujący aplikację pozwalającą na podstawie nagrań odgłosów ssania podczas karmienia niemowląt oceniać czy karmienie przebiega prawidłowo). To właśnie Renvis dotarł do finałów w Wiedniu. Zwycięzcami zostały startupy:  Lingvano z CERIecon Playpark Vienna, który przygotował internetowy kurs języka migowego oraz Soundblurbs z CERIecon Playpark Stuttgart z projektem zajawek dźwiękowych dla e-booków.

Tagi: biznes, startup

Pokaż metkę
Autor: CWP
Osoba publikująca: PAWEŁ MAJKA
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także