Komunikat archiwalny

Konferencja Jakość życia w polskich miastach

Zapraszamy do udziału w konferencji "Jakość życia w polskich miastach", która odbędzie się 17 września br. w auli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przy al. A. Mickiewicza 30.

Konferencja Jakość życia w polskich miastach
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Podczas konferencji prezydenci miast oraz eksperci ze środowisk samorządowych, naukowych oraz organizacji pozarządowych i ruchów miejskich przedstawią swoje recepty na poprawę jakości życia w polskich miastach.

Istotnym punktem programu konferencji będzie prezentacja wyników rankingu "Jakość życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu" Tygodnika Polityka i Akademii Górniczo-Hutniczej. W odróżnieniu od licznych tego typu zestawień, metodyka konstrukcji wskaźnika jest zgodna z rekomendacjami OECD i Komisji Europejskiej, a źródłem danych dla zmiennych diagnostycznych są wyłącznie oficjalne, ogólnodostępne bazy danych. Dzięki temu ranking cechuje wysoki poziom obiektywizmu.

Do udziału w konferencji zapraszamy liderów samorządu terytorialnego, organizacji społecznych oraz przedstawicieli środowisk nauki i gospodarki zainteresowanych kreatywnymi i konstruktywnymi działaniami wspierającymi rozwój miast. Organizatorem konferencji jest AGH przy współpracy z Miastem Kraków oraz Tygodnikiem Polityka. Wydarzenie jest objęte patronatem Związku Miast Polskich oraz patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, w razie zainteresowania proszę o możliwie szybkie potwierdzenie uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie: https://rankingmiast.evenea.pl/. Na stronie znajduje się również aktualny program konferencji.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: DAGMARA BOBROWSKA-DZIDUSZKO
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także