Zwycięzcy plebiscytu Atut Krakowa wybrani!

Zwycięzcy plebiscytu Atut Krakowa wybrani!
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Nagrody Plebiscytu Atut Krakowa rozdane zostały w trzech kategoriach:

Kategoria Ekologiczny Obiekt Biurowy

W kategorii na najbardziej ekologiczny obiekt zgłosiły się dwa krakowskie biurowce. Pierwsze miejsce zdobył biurowiec B4B Bonarka for Business (budynek F) zlokalizowany przy ul. Puszkarskiej 7K w Krakowie. Budynek został otwarty w czerwcu 2016 roku, a jego powierzchnia użytkowa wynosi 14 239 m2 – 100% powierzchni pełni funkcję biurową. Obiekt posiada certyfikat BREEM na poziomie Very Good (61,7%) na etapie Interim Certificate. Deweloperem obiektu jest firma TriGranit. Drugie miejsce zdobył biurowiec Aleja Pokoju 5, którego deweloperem jest Grupa Buma.

Kategoria Przyjazny Użytkownikowi Obiekt Biurowy

Do kategorii na najbardziej przyjazny użytkownikom obiekt zgłosiło się najwięcej budynków. Tytuł zwycięzcy został przyznany biurowcowi Axis, którego otwarcie miało miejsce w październiku 2016 roku. Inwestorem oraz deweloperem obiektu jest Skanska Property Poland. Budynek znajduje się na ul. Przy Rondzie 5 w Krakowie, jego powierzchnia użytkowa wynosi 25 369 m2, z czego 80% przeznaczonych jest na biura.

Drugie miejsce w tej kategorii zajął biurowiec Korona Office Complex, którego inwestorem i deweloperem jest firma GTC. Na trzecim miejscu uplasował się Enterprise Park – inwestorem i deweloperem obiektu są Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners.

Najciekawszy Obiekt Biurowy

Zwycięzcą w kategorii na najciekawszy obiekt biurowy w Krakowie został biurowiec Equal Business Park (budynek B), którego deweloperem jest firma Cavatina Holding. Za projekt architektoniczny odpowiadali architekci Mariusz Chrobak i Piotr Jasiński z Cavatina Architects. Otwarcie budynku odbyło się w lipcu 2017 roku, obiekt zlokalizowany jest na krakowskim podgórzu przy ul. Wielickiej 28. Powierzchnia użytkowa biurowca wynosi 23 892 m2, z czego 68,4% przeznaczone jest na funkcję biurową.

Według głosowania drugim najciekawszym obiektem biurowym w Krakowie jest Pilot Tower, którego inwestorem jest Fprop Kraków, a deweloperem UBM Polska. Na trzecim miejscu znalazł się biurowiec BENACO – inwestor i deweloper obiektu to spółka BENACO.

Nagroda specjalna – Grand Prix

W głosowaniu na najlepszy obiekt biurowy w kategorii Grad Prix wzięły udział zwycięskie projekty z trzech wyżej wymienionych kategorii, a głosy, podobnie jak wcześniej, oddawali przedstawiciele firm z sektora BSS.

Tytuł Grand Prix uzyskał biurowiec Equal Business Park (budynek B), otrzymując tym samym dwie nagrody w plebiscycie Atut Krakowa 2017.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: DAGMARA BOBROWSKA-DZIDUSZKO
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także
Punkt Obsługi Przedsiębiorcy
POLECAMY