Informacje na temat działań i projektów UMK

Spis Powszechny - nowe punkty spisowe

Urząd Miasta Krakowa informuje o nowych punktach spisowych w Krakowie.

Polscy i Norwescy przedsiębiorcy zacieśnią współpracę. PARP ogłasza kolejną rundę konkursu Travel Grants

Już od 20 sierpnia 2021 roku przedsiębiorcy z sektora MŚP z Polski i Norwegii będą mogli wziąć udział w kolejnej rundzie konkursu Travel Grants: wsparcie na rozwój dwustronnej współpracy. Głównym celem programu jest wzmocnienie kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi i norweskimi podmiotami poprzez organizację misji gospodarczych. W ramach konkursu przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z dofinansowania w wysokości do 2 tys. euro bez konieczności uiszczenia wkładu własnego. Wnioski będzie można składać do  31 października 2022 roku, jednak warto się pospieszyć, ponieważ budżet konkursu wynosi 50 tys. euro. Program jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

Pierwsze europejskie centrum rozwoju innowacji Apptio w Krakowie

Bogate zaplecze naukowe, światowa renoma polskich programistów oraz znakomita lokalizacja Krakowa w sercu Unii Europejskiej, a także szybki rozwój firmy Apptio stały się impulsem do otwarcia pierwszego europejskiego centrum rozwoju innowacji Apptio właśnie w naszym mieście. W najbliższych miesiącach firma Apptio planuje zatrudnienie dziesiątek specjalistów z zakresu wytwarzania oprogramowania oraz utrzymania sieci. Nie zabraknie też ról czysto biznesowych czyli tych związanych z zarządzaniem produktem oraz HR.

ZUS: Od 23 lipca kolejna odsłona tarczy

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z powodu pandemii będą mogli ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek oraz świadczenie postojowe. Wnioski można składać od 23 lipca.

Krakowska Zbiórka Żywności [PODSUMOWANIE]

Zakończyła się Krakowska Zbiórka Żywności, czyli zbiórka dedykowana osobom potrzebujących zamieszkujących naszą gminę.  Do akcji zgłosiło się  21 podmiotów w tym firmy, urzędy, instytucje i uczelnie z Krakowa, które gromadziły żywność w 47 lokalizacjach w mieście. Łącznie w tegorocznej zbiórce udało się zebrać 5 231 kg żywności z długim terminem ważności.

Spotkania biznesowe z węgierskimi firmami i startupami w Karpaczu

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie serdecznie zaprasza małopolskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w spotkaniach B2B z węgierskimi firmami i  startupami, zainteresowanymi nawiązaniem współpracy gospodarczej z firmami polskimi.

Spotkania organizowane przez Konsulat Generalny Węgier w Krakowie odbędą się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, który będzie miał miejsce w dniach  7-9.09.2021.

Izba Przemysłowo Handlowa w Krakowie - badanie potrzeb szkoleniowych

Izba Przemysłowo Handlowa w Krakowie zamieściła na swoich stronach ankietę kierowana do przedsiębiorców, startupów i przedstawicieli środowisk okołobiznesowych. Jej celem jest przygotowanie szkoleń wychodzących na przeciw potrzebom przedsiębiorców.

Dotacje dla organizacji przedsiębiorców

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii realizuje projekt pn. „Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców w pracach międzynarodowych grup lub organizacji branżowych”.

Uczenie w miejscu pracy skrojone na miarę

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z Małopolski, działających w branżach gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej lub kosmetycznej, do wypełnienia krótkiej ankiety na temat ich potrzeb w zakresie podnoszenia kompetencji pracowników. Jej wyniki posłużą do tworzenia oferty usług uczenia w miejscu pracy w unijnym projekcie „Ucz się u mistrza".