Informacje na temat działań i projektów UMK

Tarcza Antykryzysowa 8.0 – szersze wsparcie dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż mogą otrzymać zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 roku. Będą też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie trzykrotnie.

Marcowe szkolenia w IPH

Webinar: Jak zadbać o wrażliwe kwestie prawne w Twojej firmie: restrukturyzacja zatrudnienia oraz nowa dyrektywa o ochronie sygnalistów - 16 marca

Webinar: Jak zadbać o wrażliwe kwestie prawne w Twojej firmie: restrukturyzacja zatrudnienia oraz nowa dyrektywa o ochronie sygnalistów - 16 marca

Przedsiębiorco! Zgłoś się do WIELKANOCNEJ MAPY ŚWIĄTECZNEJ

Kraków ponownie uruchamia zgłoszenia do mapy świątecznej, proponującej tym razem produkty wielkanocne, takie jak np. stroiki, pisanki, haftowane obrusy czy wielkanocne potrawy i wypieki. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą z Krakowa lub okolicznych gmin, zapraszamy do prezentacji swojego wielkanocnego asortymentu przez wypełnienie krótkiej ankiety zgłoszeniowej na stronie www.rynek.krakow.pl. Uruchomienie wielkanocnej wersji mapy planowane jest na połowę marca.

16. edycja semKRK w wersji online

16. edycja semKRK ponownie odbędzie się online. Początek wydarzenia już w piątek, 19 marca.

Wirtualna misja gospodarcza do Hanoweru w terminie 12-16 kwietnia 2021 r.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza firmy z sektora MŚP do udziału w wirtualnej misji gospodarczej do Hanoweru w terminie 12-16 kwietnia 2021 r.

Celem misji jest umożliwienie kobietom i mężczyznom prowadzącym działalność na terenie Małopolski nawiązania kontaktów handlowych z potencjalnymi kontrahentami z Niemiec.

Ruszył nabór na wnioski w ramach dotacji branżowej!

Do 31 maja trwa nabór wniosków o dotację w wysokości 5 tys. zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Go to brand - EXPO 2020 – start naboru już w piątek!

Aż 50 mln zł ze środków unijnych jest w budżecie kolejnej edycji programu „Go to Brand – EXPO 2020”.

Możesz dostać nawet 30 000 euro! Aplikuj do programu #Bridgehead 2021

EIT Health’s Bridgehead to program wsparcia dla startupów, które planują wejście na rynki w innych krajach EU. Program łączy firmy z branży medycznej z europejskimi inkubatorami i akceleratorami biznesu (Katalizatorami), oferującymi usługi oparte na wiedzy i doświadczeniu z lokalnych rynków.

Informacja o próbie wyłudzenia pieniędzy od rolników

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje o anonimowej osobie, która podając się za pracownika firmy współpracującej z ARiMR, oferuje "pomoc" przy obsłudze wniosku
o przyznanie dofinansowania. Ma ona polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik Agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku. W związku z tym ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję - nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy.

Trwają prace nad protokołem Kraków Network

Klarowny model współpracy w nowej rzeczywistości między partnerami biznesowej inicjatywy Kraków Network, oparty na wspólnym zarządzaniu ryzykiem; innowacyjne modele biznesowe, zyskanie przewagi konkurencyjnej Krakowa poprzez zaangażowanie lokalnych przedstawicieli branży spotkań, a także digitalizacja i promocja wydarzeń hybrydowych – to założenia trwających właśnie prac nad protokołem Kraków Network, którego powstanie ogłoszono w grudniu 2020 roku. Kraków przygotowuje się do ofensywy na rynku MICE w nadchodzących latach.