Informacje na temat działań i projektów UMK

Kraków na targach EXPO REAL 2019

Od 7 do 9 października Kraków brał udział w kolejnej edycji Targów Expo Real. Miasto od kilkunastu lat prezentuje swoją ofertę podczas tego wydarzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych udział przedstawicieli Krakowa współfinansowany jest ze środków europejskich.

Warsztaty „Uczenie się przez całe życie – wspólnie z Funduszami Europejskimi”.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A organizuje warsztaty pn. „Uczenie się przez całe życie – wspólnie z Funduszami Europejskimi”. Warsztaty odbędą się 09 października 2019 r. na Stadionie Cracovii - w Sali Konferencyjnej,
przy ulicy Józefa Kałuży 1 w Krakowie, w godzinach 8.30 – 15.30.

Zaproszenie do udziału w Projekcie Ready2Net

Celem projektu jest rozwój współpracy MŚP w zakresie wzmocnienia ich pozycji eksportowej. Założeniem jego jest utworzenie łącznie 10 międzynarodowych Sieci Eksportowych MŚP, z których każda obejmować będzie przedsiębiorstwa reprezentujące jedną z wybranych branż:  spożywczą  oraz tekstylną, maszyn dla przemysłu tekstylnego, zaawansowanego wytwarzania,  designu w wyposażeniu wnętrz i biogospodarki. Każde z 10 konsorcjów eksportowych będzie liczyło po 4-8 firm, minimum z 3 różnych krajów UE. Pośród tych 10 konsorcjów 2 mają być stworzone przez producentów (i ewentualnie dystrybutorów) żywności wysokiej jakości, przy czym nacisk położony jest na żywność organiczną.

Konferencja regionalna

Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma zaszczyt  na konferencję regionalną dla pracodawców organizowaną w ramach projektu „Wypracowane i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy” , która odbędzie się dnia 9 października 2019 r. w Krakowskim Parku Technologicznym w Krakowie, przy ul. Podole 60.  

Konkurs

Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa zaprasza uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Konkursie "Mój Pierwszy Biznes". Przedmiotem konkursu jest przygotowany przez uczestników biznes plan prezentujący pomysł na biznes.

Nowe szkolenia w IPH - październik

Izba Przemysłowo Handlowa zaprasza na trzy szkolenia zorganizowane w październiku:

  • „Najnowsze zmiany w podatku VAT” - 8 października,
  • "Znakowanie produktów żywnościowych na Jednolitym Rynku UE” - 10 października,
  • Spotkanie informacyjne: Austria jako lokalizacja biznesowa – Szanse i możliwości dla firm polskich - 23 października
Rusza XXII konkurs Polski Produkt Przyszłości

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXII edycji Polskiego Produktu Przyszłości. Konkurs promuje najbardziej innowacyjne wyroby i technologie opracowane w Polsce. Po raz pierwszy uczestnicy rywalizować będą nie o grant, ale o nagrody finansowe w wysokości do 100 tys. zł.Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXII edycji Polskiego Produktu Przyszłości. Konkurs promuje najbardziej innowacyjne wyroby i technologie opracowane w Polsce. Po raz pierwszy uczestnicy rywalizować będą nie o grant, ale o nagrody finansowe w wysokości do 100 tys. zł.

NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR

19 września w Jagiellońskim Centrum Innowacji odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm - wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedsiębiorcy z regionu będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy jak zdobyć dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów.

Oferta MARR dla przedsiębiorców

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje wsparcie finansowe dla przedsiębiorców sektora MŚP oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie preferencyjnych pożyczek oraz dofinansowania dla usług rozwojowych tj. szkolenia czy doradztwo.