Informacje na temat działań i projektów UMK

Newsletter projektu KMA4Business

W ramach projektu Krakow Metropolitan Area for Business realizowany jest kolejne bardzo ciekawe działanie, a mianowicie newsletter projektu KMA4Business. Będzie on informował o wydarzeniach i działaniach, które podejmowane są w ramach projektu oraz o najważniejszych aktualnościach gospodarczych, o których zamieszczono informacje na platformie promocyjnej projektu.

Kultura Wrażliwa „Wzbudźmy swoją kreatywność”

Jeszcze w tym roku, w grudniu odbędzie się szereg warsztatów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami z Województwa Małopolskiego. Warsztaty mają na celu uwrażliwienie na sztukę, integrację uczestników oraz ich aktywizację

Znamy zwycięzców Konkursu Pierwszy Biznes 2020

Wyłoniono laureatów konkursu Mój Pierwszy Biznes organizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie we współpracy z Gminą Miejską Kraków, Zespołem Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie i ABSL. Jego celem jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy na temat przedsiębiorczości, pobudzenie aktywności gospodarczej oraz kształtowanie postaw biznesowych. Tegoroczna edycja była już jego czwartą odsłoną.

Zobacz mapę świąteczną Krakowa!

Trzeci projekt mapowy Miasta Kraków to mapa świąteczna dzięki której firmy z Krakowa i okolic, rzemieślnicy, producenci i usługodawcy mogą pokazać swoją świąteczną ofertę Krakowianom. Mapa jest dostępna jest pod adresem www.rynek.krakow.pl. Wejdź i w te święta zamawiaj online!

Zwolnienie ze składek: 30 listopada mija ważny termin

Najbliższy poniedziałek (30 listopada) to ostatni dzień na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. w ramach tarczy branżowej.

Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych

Przypominamy, iż do dnia 31 stycznia 2021 r. należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2020 i dokonać opłaty za zezwolenia w 2021 r. Termin ten jest nieprzekraczalny, a spóźnienie skutkuje koniecznością dokonania wysokiej opłaty dodatkowej,  a nawet wygaśnięciem (utratą) zezwolenia.

Mapa krakowskiej gastronomii ma już miesiąc!

Minął pierwszy miesiąc funkcjonowania mapy www.jedzenie.krakow.pl stworzonej specjalnie z myślą o branży gastronomicznej. Projekt „Branża gastronomiczna w Krakowie” jest działaniem o charakterze hybrydowym. Z jednej strony wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców dotkniętych skutkami drugiej fali pandemii, z drugiej - odpowiada na potrzeby mieszkańców, którzy chcą korzystać z oferty firm z najbliższej okolicy wspierając lokalny biznes.

Świąteczna propozycja dla przedsiębiorców i mieszkańców

Zapraszamy do zgłaszania swoich produktów i usług do interaktywnej mapy świątecznej, której zakres będzie naprawdę bardzo szeroki, poczynając od produktów gastronomicznych, poprzez produkty regionalne, rzemiosło, na upominkach świątecznych kończąc. Zapraszamy do przygotowania swojej oferty i jej prezentacji wypełniając krótką ankietę.

Szyldy w Nowej Hucie - plebiscyt

Zapraszamy do udziału w plebiscycie internetowym zadania publicznego “Szyldy w Nowej Hucie”. Celem głosowania jest wyłonienie jednego z czterech przedsiębiorców, dla którego zostanie wykonany nowy szyld wraz z aranżacją witryny.

Wsparcie dla przedsiębiorców w drugiej fazie pandemii koronawirusa

Mając na względzie trudną sytuację właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych, prezydent Krakowa podjął kroki, które ułatwią funkcjonowanie podmiotom gospodarczym w związku z trwającą drugą falą pandemii.