Informacje na temat działań i projektów UMK

Odsłońmy piękno Nowej Huty - Park Kulturowy Nowa Huta

Mając na uwadze unikatowość układu urbanistycznego i ponadczasowość architektury oraz tożsamość i związek mieszkańców z historią, kulturą i przestrzenią miejską Nowej Huty, 20 listopada 2019 roku Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę Nr XXIX/757/19 w sprawie utworzenia parku kulturowego pod nazwą Park Kulturowy Nowa Huta.

Ostatnia szansa na zdobycie nawet 20 mln zł na realizację inwestycji przez innowacyjne MŚP

Tylko do 24 września mikro-, mali i średni przedsiębiorcy ze wschodniej Polski mogą zawalczyć o nawet 20 mln zł dofinansowania ze środków unijnych w ramach konkursu „Wdrażanie innowacji przez MŚP”. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje wnioski tylko od firm należących do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego, np. klastra lub izby gospodarczej, obejmującego przedsiębiorstwa z co najmniej dwóch województw. Otrzymane wsparcie należy przeznaczyć na inwestycje związane z wprowadzaniem w firmie innowacyjnych produktów lub procesów technologicznych. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na pomoc w dostosowaniu funkcjonowania firmy w sytuacji epidemiologicznej.

Webinar: Poszukiwanie kanałów dystrybucji na rynkach zagranicznych

Izba Przemysłowo Handlowa w Krakowie zaprasza na cykl 5 bezpłatnych webinarów poświęconych zagadnieniom eksportu. Pierwszy z cyklu webinar pt. „Poszukiwanie kanałów dystrybucji oraz efektywna współpraca z partnerami handlowymi na rynkach zagranicznych” odbędzie się w dniu 30 września 2020 r. w godz. 10.00 - 15.00.

Przedsiębiorco, sięgnij po mikropożyczkę!

Miasto Kraków rusza z drugim etapem pomocy dla przedsiębiorców. Jak wynika z danych statystycznych, około 46 tys. mikrofirm działających pod Wawelem nie skorzystało jeszcze z mikropożyczki. – Szacujemy, że gdyby te podmioty zdecydowały się na złożenie wniosku, do krakowskiej gospodarki udałoby się wprowadzić dodatkowe 230 mln zł – mówi Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa ds. obsługi mieszkańców.

Ruszyła XXIII edycja konkursu Polski Produkt Przyszłości - zgłoś swój projekt

Współczesny szybko zmieniający się świat nie może obyć się bez innowacyjnych produktów i nowatorskich technologii. A ich twórcy ponownie mogą powalczyć o nagrody finansowane z UE. Aż 600 tys. zł czeka na zwycięzców XXIII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja mogą zgłaszać projekty od 21 września do 29 października.

„Mój pierwszy biznes” – zgłoś plan do 30 września

Jesteś uczniem krakowskiej szkoły ponadpodstawowej i chcesz odnieść sukces w świecie biznesu? Przekuj swój pomysł w biznesplan i zgłoś go do konkursu „Mój pierwszy biznes”, organizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie we współpracy z Gminą Miejską Kraków i ABSL. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Przedsiębiorca vs pandemia – jak krakowski biznes radzi sobie w dobie pandemii?

W związku z koronawirusem (COVID-19) Miasto Kraków monitoruje sytuację krakowskich przedsiębiorców, dążąc do zminimalizowania negatywnych skutków gospodarczych epidemii. W ciągu ostatnich miesięcy (maj i lipiec) przeprowadzono dwa badania ankietowe wśród krakowskich przedsiębiorców, mające na celu ocenę tego, jak sobie radzą w tym trudnym czasie.

>>Zobacz pełen raport<<

ZUS: Więcej firm skorzysta ze zwolnienia z opłacania składek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie rozpatrzy wnioski o zwolnienie ze składek, które złożono do 30 czerwca. Dotyczy to płatników, którzy mieli nadpłatę lub opłacili składki i pokryły one miesiące objęte wnioskiem. Przepisy w tej sprawie, które w czwartek opublikowano w Dzienniku Ustaw, wejdą w życie 20 września. Z nowego rozwiązania skorzysta nawet 800 tys. firm.

Projekt multidyscyplinarny Orange i Fablab Kraków

Jesteś osobą bezrobotną w przedziale wieku 16-25? Chcesz zdobyć nowe przydatne kwalifikacje?

Care & Industry together against CORONA - platforma dla podmiotów związanych z branżą medyczną

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie zwraca się do Państwa z serdeczną prośbą o zamieszczenia na Państwa stronie oraz  przekazanie zainteresowanym podmiotom, informacji o uruchomionej inicjatywie sieci Enterprise Europe Network „Care & Industry together against CORONA”, powstałej w odpowiedzi na wyzwania związane z epidemią COVID-19 w Europie.