górne tło

„Rowerem do pracy” – dołącz do akcji!

19 kwietnia startuje piąta edycja miejskiej kampanii „Rowerem do pracy – czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów.

Mimo powszechnej dzisiaj pracy zdalnej uwarunkowanej sytuacją epidemiologiczną mamy już kilkadziesiąt zgłoszeń od pracodawców czekających na szybki powrót do biur, którym zależy na ekologii w mieście i promocji transportu rowerowego wśród swoich pracowników, a co za tym idzie – zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej.

Kampania przynosi pożądane efekty – wyniki ankiety przeprowadzonej na jej zakończenie wyraźnie pokazują, że zachęciła ona co piątą osobę do rezygnacji z samochodu na rzecz roweru. Podobnie było dwa lata temu.

W tym roku organizatorzy przygotowali mnóstwo upominków dla aktywnych rowerzystów m.in. kupony do sklepów sportowych, sieci sklepów drogeryjnych czy spożywczych. 

Wszystkich pracodawców z terenów Krakowa i okolic, którzy chcieliby dołączyć do kampanii, prosimy o kontakt z zespołem odpowiedzialnym za jej realizację (adres e-mail: roweremdopracy@um.krakow.pl; tel. 12 616 87 70, 12 616 78 24) do 7 kwietnia. Jeśli nie możecie się Państwo zgłosić dzisiaj z uwagi na dominującą  pracę zdalną, proszę się skontaktować z organizatorami w bardziej stosownym terminie.

Zgłoszenie do udziału w kampanii jest tożsame z akceptacją regulaminu akcji.

rowerem do pracy, plakat