górne tło

PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) - zapraszamy do udziału

Dzięki współpracy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i PZU  - wieloletniego sponsora tytularnego imprez organizowanych w ramach Królewskiej Triady Biegowej, 8 listopada 250 miłośników biegania weźmie udział w biegu tradycyjnym na dystansie maratońskim organizowanym w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Na potrzeby walki z pandemią koronawirusa, szpitalowi zostaną przekazane również środki ochrony osobistej.

Ponadto, w dniach od 19 października do 8 listopada, dzięki aplikacji biegowej wszyscy chętni, bez względu na lokalizację, będą mogli wziąć udział w wirtualnych biegach: 5 km, 10 km, 13km, 21,097 km i 42,195 km (dystanse, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi). Zachęcamy do zapisów: TUTAJ

Dodatkowo w dniu 8 listopada na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana będzie miała miejsce akcja specjalna – sztafeta maratońska na bieżniach. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy sportowców, aktorów oraz sponsorów i partnerów, którzy wystawią do rywalizacji swoje reprezentacje. Wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny, edukacyjny i prozdrowotny. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar od Prezydenta Miasta Krakowa.

Zmagania sztafet maratońskich i biegaczy w ramach biegu tradycyjnego na Błoniach Krakowskich będą transmitowane „na żywo” na stronie internetowej pzucracoviamaraton.pl w dniu 8 listopada o godz. 9.30 – 14.30. Przygotowane zostanie specjalne studio, do którego zaproszonych będzie wielu gości. Gospodarzem studia będzie Maciej Kurzajewski.

Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej pzucracoviamaraton.pl