Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Profesor z AGH wśród 1 procenta najczęściej cytowanych uczonych na świecie

Sześciu naukowców z Polski znalazło się na tegorocznej liście Highly Cited Researchers, wśród nich profesor Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa Vicentiu D. Radulescu. Wyróżnienie jest nie tylko prestiżowe, ale i wzmacnia pozycję krakowskiej uczelni w rankingu szanghajskim. Lista najczęściej cytowanych na świecie uczonych, Highly Cited Researchers, przygotowywana jest co roku przez firmę analityczną Clarivate Analytics. To wykaz uczonych, których publikacje znalazły się wśród 1 proc. najczęściej cytowanych w 21 dziedzinach nauki.

Prof. V. D. Radulescu jest cenionym na świecie specjalistą o spektakularnym dorobku naukowym. Według bazy MathSciNet jest autorem ponad 400 publikacji, które są cytowane około 8000 razy przez ponad 2200 autorów.

Prof. Radulescu prowadzi na Wydziale Matematyki Stosownej AGH w Katedrze Analizy Matematycznej, Matematyki Obliczeniowej i Metod Probabilistycznych badania w obszarze równań różniczkowych cząstkowych. Jest także redaktorem naczelnym renomowanych czasopism matematycznych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Piechowicz
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2021-12-03
Data aktualizacji: 2021-12-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź