Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Studiuj we Francji – Stypendium Eiffel

Studenci polskich uczelni, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim, mogą ubiegać się o stypendium Eiffel Excellence. O przyznanie stypendium dla kandydata wnioskuje wybrana przez niego uczelnia lub szkoła doktorska. Aplikacje mogą być składane przez wszystkie francuskie uczelnie. Aktualny nabór dotyczy wniosków na stypendia rozpoczynające się od września 2022r. i trwa (w zależności od uczelni) do grudnia 2022r.

Propozycja dotyczy następujących dziedzin kształcenia:

  • nauki techniczne
  • ekonomia i zarządzanie
  • prawo oraz nauki polityczne
  • nauki ścisłe i przyrodnicze (poziom doktorancki)

Laureaci programu otrzymują miesięczne stypendium w wysokości 1181 euro na studia magisterskie i 1700 euro na studia doktoranckie. Otrzymują również dofinansowanie do kosztów podróży, ubezpieczenia zdrowotnego oraz dodatek mieszkaniowy.

W ostatniej edycji programu przyznane zostały 347 stypendia na rok akademicki 2021-2022: 309 na poziomie magisterskim i 38 na poziomie doktoranckim. Wśród laureatów z całego świata znalazły się dwie studentki z Polski.

Szczegółowe informacje o programie stypendialnym Eiffel Excellence (regulamin, opis procedury aplikacyjnej, vademecum dla kandydata) dostępne są na stronie Campus France (www.pologne.campusfrance.org/pl/otwarcie-naboru-na-program-stypendialny-eiffel-2022-2023). 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Piechowicz
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Data publikacji: 2021-11-19
Data aktualizacji: 2021-11-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź