Otwarcie Biznesowego Punktu Konsultacyjnego CsHUB na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

W poniedziałek 14 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie Biznesowego Punktu Konsultacyjnego CsHUB na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Punkt świadczy usługi doradcze dla cudzoziemców zainteresowanych szeroko pojętą działalnością biznesową. Celem powstania punktu jest pomoc i wsparcie dla migrantów z Europy Środkowej w zakresie możliwości zakładania działalności gospodarczej w Polsce.

Otwarcie Biznesowego Punktu Konsultacyjnego CsHUB na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
Fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Usługi biznesowe dla cudzoziemców

Biznesowy Punkt Konsultacyjny mieści się w tradycyjnej jurcie mongolskiej położonej między Pawilonem Finansów a Pawilonem Sportowo-Dydaktycznym UEK. Zakres usług dotyczy:

  • mentoringu i doradztwa biznesowego dla cudzoziemców,
  • wsparcia w zakresie ubiegania się o dotacje i granty unijne,
  • wsparcia w zakresie prowadzenia oraz założenia przedsiębiorstwa społecznego przez cudzoziemca,
  • integracji cudzoziemców.

Działalność punktu finansowana jest w ramach projektu Taskforcome, a jego operatorem jest przedsiębiorstwo społeczne TCF HUB. Równocześnie w ramach współpracy UEK z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy (POP) przy ul. Wielickiej 28a od 1 kwietnia 2021 działa nowe stanowisko doradcze dla cudzoziemców, oferujące formalną pomoc przy rejestrowaniu i zakładaniu działalności gospodarczej w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Wsparcie z uczelni i samorządu

Celem powstania punktu jest pomoc i wsparcie dla migrantów z Europy Środkowej w zakresie możliwości zakładania działalności gospodarczej w Polsce. Działalność punktu finansowana jest w ramach projektu Taskforcome, a jego operatorem jest przedsiębiorstwo społeczne TCF HUB. Równocześnie w ramach współpracy UEK z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy (POP) przy ul. Wielickiej 28a od 1 kwietnia 2021 działa nowe stanowisko doradcze dla cudzoziemców, oferujące formalną pomoc przy rejestrowaniu i zakładaniu działalności gospodarczej w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Działania podjęte przez UMK są efektem realizacji projektu o nazwie TASKFORCOME, którego liderem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W projekcie udział bierze dwunastu partnerów z pięciu krajów (Polski, Austrii, Chorwacji, Włoch i Niemiec).

---

Biznesowy Punkt Konsultacyjny dla Cudzoziemców na Kampusie UEK czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 (nr telefonu +48 515 075 001).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Piechowicz
Podmiot publikujący: Biznes w Krakowie
Zobacz także