Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków poprawił miejsce w rankingu lokalizacji dla outsourcingu

Kraków zajął ósme miejsce w najnowszym rankingu Tholons „Top 100 Outsourcing Destinations 2017" – 100 najlepszych destynacji dla outsourcingu na świecie.

W poprzednim rankingu nasze miasto sklasyfikowano na dziewiątym miejscu. Tym samym stolica Małopolski pozostaje nieprzerwanie najlepszym miejscem w Europie dla lokowania tego typu inwestycji.

Największą konkurencję dla Krakowa stanowią miasta azjatyckie. W Europie nasze miasto wyprzedza tylko Dublin. Warszawa znalazła się na 23. miejscu, Praga zajmuje miejsce 17, Budapeszt – 25, zaś Brno – 48. Świetna lokata Krakowa to potwierdzenie prowadzonej od lat polityki proinwestycyjnej oraz przyjętych standardów promocji gospodarczej.

Potwierdzeniem wysokiej pozycji Krakowa w najnowszym rankingu było otwarcie 30 czerwca, z udziałem wiceprezydent Elżbiety Koterby, nowej siedziby Shell Business Operations na Ruczaju. Na ulokowanie w Krakowie swojego oddziału zdecydowała się także firma ABB, która wiosną otworzyła tu centrum badawcze.

Ranking prowadzony jest w cyklu dwuletnim, stanowi gospodarczy wskaźnik odniesienia atrakcyjności miast polskich pod względem inwestycji zagranicznych i ma na celu pokazanie ich mocnych stron pod względem potencjału ekonomicznego, kapitału ludzkiego, środowiska sprzyjającego rozwojowi biznesu oraz korzystnych warunków życia.

W Krakowie ma swoją siedzibę blisko 80 firm oferujących usługi dla biznesu. W ostatnich latach zatrudnienie w centrach biznesu wzrosło czterokrotnie i aktualnie wynosi ok. 60 tys. W tym roku na pracę w sektorze usług może liczyć około 10 tys. specjalistów. Tendencja ta powinna się utrzymać także w 2018 r. – w stolicy Małopolski ma powstać blisko 5 tys. miejsc pracy w branży informatycznej i tyle samo w usługach biznesowych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA STASIAK
Podmiot publikujący: MSP Kraków
Data publikacji: 2017-07-04
Data aktualizacji: 2017-07-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź