Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Juwenalia Krako(w)skie

2022-05-17

Juwenalia to nieodłączny element życia akademickiego. Organizowane są przez studentów niemal wszystkich uczelni wyższych w Polsce, ale najgłośniej zawsze mówi się o tych odbywających się w Krakowie. Studenci w Krakowie będą świętować od 17 do 22 maja. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski objął to wydarzenie patronatem honorowym.

Tydzień Działania Młodzieży – zaproszenie od Rady Europy i Miasta Strasburg

2022-05-13

Rada Europy, uznając znaczący potencjał i wynikającą z niego fundamentalną rolę, jaką odgrywają młodzi ludzie w promowaniu wartości Rady Europy, postawiła sobie za cel umożliwienie młodym Europejczykom aktywne zaangażowanie się w kwestię wartości Rady Europy w zakresie praw człowieka, demokracji i roli prawa.

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

2022-05-12

12 maja Uniwersytet Jagielloński obchodzi swoje święto. W tym roku najstarsza uczelnia w Polsce kończy 658 lat.

Pierwszy rok współpracy Gminy Miejskiej Kraków i Krakowskiego Ośrodka Naukowo – Akademickiego

2022-05-06

W dniu 5 maja br. minął pierwszy rok współpracy Gminy Miejskiej Kraków i Krakowskiego Ośrodka Naukowo – Akademickiego. Umowa na realizację wspólnego celu została zawarta 5 maja 2021 roku pomiędzy Krakowem a 20 szkołami wyższymi i instytucjami. Dzięki niej współpraca została ujęta w jasne, spójne ramy.

W jakie kompetencje studentów warto inwestować? Raport naukowców z UJ

2022-04-12

Porównano wyniki badania kompetencji absolwentów, z rozwojem ich kariery zawodowej. Udało się wypracować model pożądanej u absolwenta kombinacji kompetencji cyfrowych z kompetencjami miękkimi. Globalny kryzys zdrowotny jeszcze silniej uwypuklił potrzebę kształcenia takiego zestawu umiejętności nie tylko z obszaru IT, ale też samoorganizacji pracy i work-life balance.

Project Fleck

Project Fleck – program Collegium Invisibile dla studentów z Ukrainy

2022-03-24

Projekt Fleck to inicjatywa stowarzyszenia naukowego Collegium Invisibile skierowana do studentów z Ukrainy, którzy z powodu wojny zostali pozbawieni możliwości kontynuowania nauki. Zgłoszenia do programu można przesyłać do końca marca.

Pomoc miasta także dla studentów z Ukrainy

2022-03-23

Płatne staże dla studentów z Ukrainy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz powstanie Krakowskiego Centrum Informacji Ukraińskiej – to nowe propozycje zaprezentowane na konferencji prasowej, poświęconej wsparciu ukraińskim studentom.

Dzień Nauki Polskiej

2022-02-18

19 lutego w całym kraju obchodzony jest Dzień Nauki Polskiej - święto ustanowione dla upamiętnienia dokonań polskich naukowców i podkreślenia roli nauki w tworzeniu cywilizacji. Dla Krakowa to szczególne wydarzenie, gdyż stolica Małopolski chlubi się najstarszym w Polsce uniwersytetem, wieloma innymi uczelniami oraz aktywnym środowiskiem akademickim.

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

2022-02-18

W 2022 roku przypada zarówno 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza, jak i 140. rocznica jego śmierci. Dlatego Sejm postanowił uczcić pamięć polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy, ustanawiając rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.

Rok Jana Szczepanika

Rok Jana Szczepanika – zaproszenie do publikacji naukowej

2022-02-15

Wydawnictwa PWSZ w Tarnowie zapraszają do udziału w publikacji naukowej, której wydanie planowane jest w ramach obchodów Roku Szczepanika. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w ramach obchodów planuje także m. in. targi innowacji oraz konferencję naukową.

Znajdź