Aktualności

Nowe rozporządzenie rządu na temat obostrzeń od 6 czerwca

Rozporządzenie dopuszcza organizację targów, wystaw, kongresów i konferencji. Warunkiem jest, że w pomieszczeniu przebywać może jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni.

Bezzwrotna dotacja dla przedsiębiorców w wysokości 5000 zł

Od 26 kwietnia 2021 r. znacząco poszerzone zostało grono potencjalnych beneficjentów znanej już bezzwrotnej dotacji w wysokości 5000 zł, udzielanej w ramach działań Tarczy i oferowanej przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Jej pozyskanie pozwala zarówno osobom samozatrudnionym jak i właścicielom mikro oraz małych firm pokryć bieżące koszty funkcjonowania, takie jak np. ZUS, czynsz, media, raty leasingowe czy zakupić sprzęt i dodatkowe wyposażenie niezbędne do pracy w nowo zaistniałych warunkach.

Niższe opłaty za ogródki gastronomiczne

Decyzją prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w maju na terenie miasta obowiązywać będzie zmieniona opłata za korzystanie z terenów gminnych pod ogródki gastronomiczne. W przypadku zajęcia pasa drogowego ulegnie ona obniżeniu do 45 proc. obowiązującej stawki.

Otwarty konkurs ofert 2021

PREZYDENT MIASTA KRAKOWA OGŁASZA OTWARTY KONKURS OFERT ORAZ NABÓR NA CZŁONKÓW KOMISJI KONKURSOWEJ w roku 2021 na realizację w formie powierzenia zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości.

 

Przedsiębiorcy zwolnieni z opłaty alkoholowej

W środę, 24 marca radni Krakowa przyjęli projekt uchwały w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2021.

Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa

Zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie

Od 20 marca w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce.

Vademecum dla przedsiębiorcy, czyli pomoc w czasie pandemii

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie opracowało „Vademecum na czas pandemii – dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm, znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej – w związku z COVID-19”. Powołano również specjalny zespół wsparcia przedsiębiorstw w czasie pandemii.

Wielkanocne targi online i Twoja historia

Zapraszamy do odwiedzenia wielkanocnej odsłony mapy www.rynek.krakow.pl, dzięki której lokalni przedsiębiorcy mogą zaprezentować swoje wielkanocne produkty i usługi, ale nie tylko! Poza stroikami, pisankami czy wielkanocnymi potrawami i wypiekami można na stronie znaleźć np. ofertę warsztatów własnoręcznego  tworzenia dekoracji albo ofertę świątecznego śniadania w hotelu z widokiem na zabytki Krakowa.
WAŻNE! Oferta na mapie jest codziennie aktualizowana i uzupełniana o nowe informacje.