Aktualności

Wsparcie dla przedsiębiorców w drugiej fazie pandemii koronawirusa

Mając na względzie trudną sytuację właścicieli sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych, prezydent Krakowa podjął kroki, które ułatwią funkcjonowanie podmiotom gospodarczym w związku z trwającą drugą falą pandemii.

Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm w związku z COVID-19

Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

Do 80% dofinansowania kosztów szkoleń i doradztwa dla pracowników w Twojej firmie

Nowa oferta MARR SA przeznaczona jest  dla przedsiębiorstw z sektorów: Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo (TiC) oraz Przemysłu  Lotniczo-Kosmicznego (PLK)

Raport podsumowujący ankietę: Rozwiązania pomocowe dla krakowskich przedsiębiorców w czasie stanu epidemii jest gotowy!

Miasto Kraków aktywnie monitoruje sytuację w związku z koronawirusem (COVID-19) i dąży do zminimalizowania skutków gospodarczych pandemii.

Bon dla samozatrudnionych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął 14 lipca decyzję w sprawie uruchomienia oraz zasad przyznawania Bonów dla samozatrudnionych. Jest to nowa forma pomocy. Poszerzenie pakietu przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej to kolejny krok w odpowiedzi na oczekiwania i apele małopolskich przedsiębiorców.

Turystyka: 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami

Krakowskie pomniki, kawiarnie, synagogi, wawelscy władcy, Nowa Huta, Młoda Polska czy żydowskie cmentarze – w sumie 70 spacerów tematycznych z profesjonalnymi przewodnikami przygotowało dla krakowian Miasto Kraków i KBF w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” i „Kraków nieodkryty”.

Wsparcia dla krakowskich przedsiębiorców ciąg dalszy

Miasto przedłuża o kolejne dwa miesiące obniżki w opłatach za udostępnienie miejsca pod działalność ogródków gastronomicznych. Dodatkowo te zlokalizowane poza pasem drogowym, funkcjonujące na podstawie umów zawartych z Wydziałem Spraw Administracyjnych UMK mają być czynne krócej niż do tej pory.

System darmowego poradnictwa na terenie Krakowa

Nieodpłatna pomoc prawna teraz także dla drobnych przedsiębiorców. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku, mogą teraz skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej.

 

 

GUP - Od 20 maja 2020 r. rusza II nabór na wnioski o dofinansowanie

Od 20 maja 2020 r. rusza II nabór na wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych – zakończenie naboru 2 czerwca 2020 r.

Wpływ ogólnopolskiego stanu epidemii na prowadzenie biznesu w Krakowie

Na naszej stronie zamieszczony został Raport podsumowujący ankietę: Wpływ ogólnopolskiego stanu epidemii na prowadzenie biznesu w Krakowie